Najwyższa Jakość Quality International dla Świdnicy


Tytuł Laureata i medal Najwyższa Jakość Quality International przyznano Świdnicy za działania inwestycyjne w zakresie poprawy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. To już dziewiąty medal QI dla gminy, dlatego też otrzymała ona wyróżnienie specjalne - statuetkę Diamentu QI 2022. Nagrody wręczone zostały podczas Europejskiego Forum Biznesu w Katowicach. W imieniu miasta odebrała je prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Kapituła konkursu zwróciła uwagę na dwie świdnickie inwestycje, czyli modernizację kompleksu basenów letnich oraz przebudowę ulicy Polna Droga. Środki na oba zadania w całości pochodziły z budżetu miasta.

Program Najwyższa Jakość QI jest organizowany od 16 lat. Od początku jego celem jest wskazanie i wyróżnianie tych firm i instytucji, które reprezentują najwyższe standardy, gwarantujące klientom i konsumentom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie. Program patronatem objęli: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Komitet Normalizacyjny oraz Katedra Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Instytucje patronujące, nie związane z żadnym podmiotem gospodarczym, gwarantują bezstronność oceny. Głównym organizatorem wydarzenia jest wydawca „Forum Biznesu”.

Hasło tegorocznego Europejskiego Forum Biznesu to "Gospodarka w niepewnych czasach - wyzwania, zagrożenia, szanse", podobnie jak w latach poprzednich podczas debat i dyskusji rozmawiano na ważne dla samorządów i przedsiębiorców tematy. Poruszono m.in. zagadnienia dotyczące: cyberbezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju, ekologii, ochrony zdrowia, bezpieczeństwa pracowników i konkurencyjności polskiej branży turystycznej.

Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska wraz z Michałem Pierończykiem, Prezydentem Rudy Śląskiej, Jerzym Łużniakiem, Prezydentem Jeleniej Góry, dr inż. Józefem Zakrzewskim, Prezesem Zarządu Polskiej Agencji Przemysłowo-Obronnej, Barbarą Galicz, Burmistrz Tarczyna, Grzegorzem Sikorskim, Wójtem Gminy Hażlach oraz Andrzejem Jarmaszem, Prezesem Zarządu Strzeleckiej Spółdzielni Producentów Mleka, wzięła udział w debacie pn. „Ekonomika przedsiębiorstw i gmin / Polski Ład 2.0. Inflacja i jej wpływ na gospodarkę w biznesie i samorządzie. Wyzwania budżetowe”.

Miasto nie poniosło żadnych opłat w związku z udziałem w projekcie Najwyższa Jakość QI.

Najwyższa Jakość Quality International dla Świdnicy

Najwyższa Jakość Quality International dla Świdnicy