Świdniccy policjanci interweniowali w miejscu kolizji drogowej, której sprawca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla innego pojazdu. Okazało się również, że sprawca kolizji ma promile w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed Sądem.

20 stycznia br. około godziny 23.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. We wskazane miejsce zostali wysłani policjanci, którzy ustalili, że kierowca pojazdu marki Seat 49-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego pojazdu marki Audi w wyniku czego doprowadził do kolizji. Podczas tej interwencji funkcjonariusze od kierowcy Seata wyczuli woń alkoholu z ust. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło w jego organizmie blisko 2 promile. Jednak to nie wszystko co kierowca miał na sumieniu, policyjne bazy danych wykazały, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

49-latek odpowie teraz przed Sądem, grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności.

Apelujemy do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Jeśli kierowca ma wątpliwości czy może prowadzić samochód informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z samoobsługowego alkomatu w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy oraz w Komisariacie Policji w Strzegomiu. Każdy może przyjść do jednostki i sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie. Warto skorzystać z tego urządzenia, zwłaszcza w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy już możemy wsiąść za kierownicę.

mł. asp. Magdalena Ząbek

Oficer Prasowy KPP Świdnica