Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 32-latek wpadł, bo miał niesprawne światło w pojeździe. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Pomimo licznych kontroli trzeźwości, nadal są kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę samochodu „na podwójnym gazie”. Kolejny taki kierowca został zatrzymany 21 stycznia około godziny 01.00 w Strzegomiu. Uwagę mundurowych zwrócił kierowca Peugeota, który miał niesprawne oświetlenie pojazdu. Kiedy mundurowi zatrzymali auto do kontroli, wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 32-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, zgodnie z kodeksem karnym, jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Świdniccy policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierowca na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

mł. asp. Magdalena Ząbek

Oficer Prasowy KPP Świdnica