Gdzie zgłosić awarię oświetlenia miejskiego


Od 1 lutego 2023 roku oświetlenie miejskie objęte wynikającym z ustawy obowiązkiem utrzymania w sprawności, będzie serwisowane przez dwa odrębne podmioty. Jeden podmiot, to wybrana w drodze przetargu publicznego firma Janaszek Electric z Warszawy. Drugim pozostaje dotychczasowy eksploatator oświetlenia Tauron Nowe Technologie z Wrocławia, który operuje w ramach koncernu energetycznego TAURON.

W związku z powyższym o uszkodzeniach oświetlenia, bądź jego awariach (kolizje drogowe, skutki działania żywiołów itp.) należy powiadamiać:

  1. Serwis oświetlenia realizowany przez firmę Janaszek Electric – nr tel. na centralę 74/660 66 48 czynny całą dobę, gdzie przyjmowane będą zgłoszenia o niesprawności oświetlenia, jak i o jego awariach. Kontakt mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do przekazywania informacji o wadach oświetlenia.
  2. Pogotowie Energetyczne Tauron Dystrybucja S.A. – nr tel. 991 czynny całą dobę, gdzie można zgłaszać sytuacje awaryjne, skutkujące zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu pieszych i pojazdów; braki oświetlenia na dużych obszarach (całe ulice, bądź dzielnice miasta).
  3. Wydział Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego – nr tel. 74/856 29 20 czynny w godzinach pracy urzędu, tj od 7.30 do 15.30, gdzie można zgłaszać wszelkie sprawy związane z oświetleniem miejskim.