Druga kadencja Rady ds. Równego Traktowania


Zakończyła się pierwsza kadencja powołanej przez Prezydent Miasta Świdnicy Rady ds. Równego Traktowania. Posiedzenie nowej Rady odbyło się 29 maja.  

Rada, poza opracowywaniem i opiniowaniem dokumentów w dziedzinie polityki społecznej miasta, będzie też mogła na bieżąco monitorować różne przypadki dyskryminacji w mieście i niepokojące sygnały czy uwagi płynące bezpośrednio od świdniczan.

W każdy pierwszy wtorek miesiąca od godz. 17.00 do godz. 19.00, członkowie Rady pełnić będą dyżur w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych w Rynku, w pokoju nr 19 na III piętrze. Najbliższy dyżur już 6 czerwca.  

- Każdy z Państwa może przyjść porozmawiać, zgłosić problem, przedyskutować temat, który go nurtuje – zachęcają do spotkania członkowie Rady.

Można także kontaktować się drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 74/851 81 89, w pierwsze wtorki miesiąca, w godzinach od 17.00 do 19.00. Zapraszamy również do polubienia strony na Facebooku - Świdnicka Rada Równego Traktowania.

Skład świdnickiej Rady ds. Równego Traktowania:

Lilianna Brańka-Konicka, nauczycielka,

Anna Gerus, Fundacja Ładne Historie,

Łukasz Grabicki, działacz społeczny na rzecz praw człowieka,

Violetta Mazurek, Stowarzyszenie Kobiet w Świdnicy,

Natalia Polkh-Kastukovich, Białorusinka, aktywistka,

Marzena Rawska, przedstawicielka środowisk Osób z Niepełnosprawnościami,

Robert Staniszewski, Miejska Biblioteka Publiczna,

Ewa Kowalska, przedstawicielka PSONI koło w Świdnicy

Peter Bolek, przedstawiciel Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.