Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu ujawnili i zabezpieczyli kolejne papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły blisko 6 tysięcy złotych. Ale na tym problemy 29-latka się nie skończyły.

Kilka dni temu policjanci z Komisariatu w Świebodzicach wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, w ramach realizacji informacji operacyjnej „odwiedzili” 29-letniego mieszkańca Świebodzic, który według uzyskanej wcześniej wiedzy miał posiadać w miejscu zamieszkania papierosy bez polskich znaków akcyzowych. Przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych potwierdziło wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy.

W trakcie czynności zabezpieczono 6,6 tyś. sztuk papierosów. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę blisko 6 tysięcy złotych.

Ale jak się okazało nie tylko papierosy wpadły w ręce funkcjonariuszy. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli także woreczek strunowy z przezroczystymi kryształkami które po przebadaniu okazały się metamfetaminą. Zabezpieczony został także susz koloru brunatno-zielony, susz po przebadaniu okazał się być marihuaną. Łącznie zabezpieczono blisko 100 porcji tych narkotyków.

Papierosy przekazane zostały funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, którzy będą prowadzili dalsze czynności w tej sprawie.

A narkotyki trafiły do policyjnego depozytu.

29-latek w sprawie usłyszał już zarzuty, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP Świdnica

asp. Magdalena Ząbek