KPP Świdnica: Cieszył się, myśląc że udało mu się sprzedać opony…..jednak opony zostały, a pieniądze zniknęły z konta. Kolejna osoba została oszukana w trakcie internetowych transakcji
Internetowe pułapki na naiwnych: mieszkaniec Świdnicy stracił pieniądze, myśląc że sprzedał opony
  • Oszustwo internetowe pozbawiło mieszkańca Świdnicy 1300 zł.
  • Ofiara sprzedaży online okazała się łatwowiernym 25-latkiem.
  • Zachęta do łatwej sprzedaży zakończona stratą oszczędności.
  • Apel policji o ostrożność przy transakcjach w sieci.

Wyobraź sobie, że jesteś o krok od sprzedaży towaru online, kiedy nagle z radości przemienia się w finansowy koszmar. Właśnie taką niemiłą niespodziankę przeżył pewien mieszkaniec Świdnicy, który został oszukany na kwotę 1300 złotych przez fałszywego nabywcę opon samochodowych.

Historia rozpoczęła się od ogłoszenia w internecie, w którym 25-letni mężczyzna zaoferował sprzedaż opon za 800 złotych. Szybko znalazł się zainteresowany, który wyraził chęć zakupu poza oficjalną platformą sprzedażową. Oferta wydawała się kusząca i niewymagająca większego wysiłku, więc sprzedający, nie przeczuwając nic złego, przekazał swoje dane bankowe i mailowe na prośbę "kupującego".

Po otrzymaniu fałszywego potwierdzenia przelewu, które nie zawierało ani danych nadawcy, ani odbiorcy, 25-latek został poproszony o zalogowanie się na stronę przypominającą serwis do szybkich płatności. Po wprowadzeniu swoich danych bankowych oraz kodu autoryzacyjnego, który miał służyć do dodania nowego urządzenia zaufanego, ofiara oszustwa sądziła, że transakcja dobiegła końca. Niestety, przy kolejnym logowaniu do banku internetowego okazało się, że z konta zniknęła większa suma niż pierwotna cena opon.

Podobne przypadki oszustw zdarzają się często i niestety wielu niewprawionych użytkowników internetu pada ich ofiarą. Świdnicka policja przestrzega przed pochopnymi decyzjami i nieświadomym klikaniem w podejrzane linki. Aby uniknąć podobnych nieprzyjemnych sytuacji, zawsze warto dokładnie sprawdzić, z kim dokładnie przeprowadzamy transakcję i nigdy nie udostępniać wrażliwych danych finansowych na nieweryfikowanych stronach.


Na podstawie: KPP Świdnica