Urząd Miejski w Świdnicy: Biegaj w Świdnicy po Rekord Guinnessa
Adrian Kostera, ultra triathlonista z ambicją przekraczania granic, podejmuje się wyjątkowego wyzwania. Czy mieszkańcy Świdnicy pomogą mu zdobyć rekord Guinnessa?
  • Adrian Kostera stara się ustanowić rekord Guinnessa w trudnej dyscyplinie triathlonu.
  • 365 Triathlon – roczne wyzwanie sportowe, które sprawdzi wytrzymałość i determinację sportowca.
  • Świdnica staje się areną jednego z etapów wyzwania, gdzie każdy może wspierać Kosterę biegnąc u jego boku.

Każdy z nas może kibicować lub nawet biec obok Adriana Kostery, gdy będzie on stawiał czoła swojej życiowej drodze do rekordu Guinnessa. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął od zrzucenia nałogu palenia i z dnia na dzień wkraczał w coraz to bardziej wymagające wyzwania. Jego determinacja wkrótce może zostać uwieczniona jako najdłuższy triathlon na świecie.

„Z moim wyzwaniem chciałbym dotrzeć do ludzi, którzy kończą maratony w 5 godzin, do tych, którzy w ogóle jeszcze nie wiedzą, że mogą zacząć się ruszać. Chcę zainspirować również tych, którzy się wstydzą, którzy z jakichś powodów znajdują wymówki w swoim życiu. Chciałbym pokazać im, że przygodę ze sportem można rozpocząć w każdym wieku i z każdym poziomem zaawansowania” – mówi Adrian Kostera. „Zachęcam wszystkich do uczestnictwa. Całość jest tak zorganizowana, żeby każdy mógł do mnie dołączyć” – dodaje.

Wyzwanie 365 Triathlon to sportowy maraton trwający cały rok, podczas którego Kostera musi pokonać łączną odległość przekraczającą długość równika. Ukończył już pływanie i jazdę na rowerze, teraz przyszła kolej na bieganie. Wymaga to od niego codziennej dyscypliny i pokonywania 55 kilometrów każdego dnia.

W lutym, mieszkańcy Świdnicy mają okazję dołączyć do tego niezwykłego człowieka w Parku Centralnym. „Miałem okazję towarzyszyć Adrianowi na jednym z etapów rowerowych w rejonach Milicza. To niesamowite, jak ten skromny, a zarazem twardy „żelazny człowiek” konsekwentnie i z determinacją, ale zachowując przy tym spokój, realizuje swoje wyzwanie. Wsparcie na trasie jest dla niego bardzo ważne, potrafi wtedy z każdym porozmawiać o wszystkim” – wyznaje Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Adrian Kostera to symbol wytrwałości, który nie tylko rzucił wyzwanie swojemu ciału, ale i duchowi. Po rozpoczęciu swojej przygody ze sportem w 2016 roku, szybko przeszedł od maratonów do ekstremalnych wyzwaniach, jak choćby wygranie Mistrzostw Holandii w biegu 24-godzinnym czy zdobycie rekordu świata w 5-krotnym Ironmanie. Teraz jego celem jest nie tylko ustanowienie osobistego rekordu, ale również inspiracja ludzi do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Mieszkańcy Świdnicy mają szansę być częścią czegoś wyjątkowego, wspierając Adriana Kosterę w jego niezwykłym przedsięwzięciu, które może przejść do historii. Jego wytrwałość i dążenie do celu mogą zainspirować wielu, a ich wsparcie będzie nieocenione na drodze do rekordu Guinnessa. Czy zatem włączysz się w to sportowe święto determinacji i wytrzymałości?


Na podstawie: Urząd Miejski w Świdnicy