II edycja programu „Senior na start”
Złota jesień pełna aktywności! Subregion wałbrzyski wkracza w nową erę promocji zdrowego trybu życia wśród seniorów.
  • Program "Senior na Start" wkracza w swoją drugą odsłonę.
  • Seniorzy są zachęcani do aktywnego udziału w życiu społecznym.
  • System punktów i nagrody dla najbardziej aktywnych uczestników.
  • Informacje o rejestracji i uczestnictwie dostępne u lokalnych organizatorów.

Subregion wałbrzyski nie zwalnia tempa w działaniach na rzecz swoich starszych mieszkańców. Program "Senior na Start" jest dowodem na to, że wiek to tylko liczba, a aktywność społeczna i dbałość o zdrowie nie mają terminu ważności. W ramach tej inicjatywy członkowie społeczności 60+ mają okazję do zaangażowania się w bogaty wachlarz aktywności, począwszy od wydarzeń kulturalnych po sportowe. Program nie tylko pobudza do działania, ale także promuje zdrowe nawyki i pozytywne relacje między pokoleniami.

Pod takim hasłem rusza II edycja Programu „Senior na Start”, inicjatywy mającej na celu pobudzenie aktywności społecznej, kulturalnej i fizycznej osób starszych. Organizatorzy, w tym Regionalna Koalicja na Rzecz Zdrowego Starzenia Się, proponują seniorom system zbierania punktów za udział w różnorodnych wydarzeniach. Od spotkań edukacyjnych, przez rekreacyjne, aż po konkursy sportowe – każda forma aktywności jest doceniana i ma swoje odzwierciedlenie w zdobywanych punktach.

Entuzjaści zdrowego trybu życia i aktywności w starszym wieku mogą liczyć na wyjątkowe nagrody. Zaangażowanie nie pozostanie niezauważone, a najbardziej aktywni uczestnicy zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali. Co więcej, specjalne wyróżnienia czekają na tych, którzy zainspirują do udziału w Programie innych, dotąd nieaktywnych seniorów.

Warto zaznaczyć, że dla zmotywowanych i inspirujących innych seniorów przewidziano także punkty – każdy zarejestrowany uczestnik przyczynia się do ich zdobycia. Natomiast osoby, które uzbierają najwięcej punktów, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Zainteresowanych udziałem w Programie zachęcamy do kontaktu z organizatorami. Szczegółowe informacje o sposobie rejestracji, regulaminie oraz zasadach przyznawania punktów można uzyskać osobiście u koalicjantów oraz w odpowiednich wydziałach lokalnych urzędów. Czas na zgłoszenie uczestnictwa w Programie upływa wraz z końcem października 2024 roku, więc nie warto zwlekać. Twoja aktywność ma znaczenie – dla siebie i dla społeczności!

Wszystkie działania, które mają miejsce w ramach Programu, dokładają się do wspólnej idei zdrowego i radosnego starzenia. To okazja nie tylko do aktywnego spędzania czasu, ale również do budowania więzi społecznych i doceniania każdego kolejnego etapu życia. "Senior na Start" to inwestycja w dobrostan fizyczny i emocjonalny, która z pewnością przyniesie wymierne korzyści zarówno uczestnikom, jak i całej społeczności.


Źródło: Powiat Świdnicki