Protesty rolników dzisiaj - oczekuj utrudnień na drogach powiatu świdnickiego
Ruch drogowy w powiecie świdnickim może dzisiaj napotkać na pewne przeszkody, za sprawą ogólnopolskiego protestu rolników. Właśnie 20 lutego 2024 roku, około godziny 10.00, uważać należy na możliwe utrudnienia. Nasza społeczność powinna być przygotowana na zmiany w codziennym dojeździe, a wszelkie niezbędne informacje dotyczące objazdów i szczegółów akcji podawać będą lokalne służby.
  1. Informacja o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym w powiecie świdnickim w związku z protestami rolników 20 lutego 2024 roku.
  2. Protestujący rolnicy ruszą w trasę około godziny 10.00, przemieszczając się z Strzegomia drogą krajową nr 5 przez Dobromierz, w kierunku Sadów Dolnych w gminie Bolków.
  3. Apel o zachowanie spokoju i informacja, że nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwają funkcjonariusze świdnickiej komendy.
  4. Ogłoszenie, że w przypadku utrudnień policja wyznaczy stosowne objazdy, wspomniane przez asp. Magdalenę Ząbek, Oficera Prasowego KPP Świdnica.

W dniu dzisiejszym, mieszkańcy naszego powiatu mogą doświadczyć niecodziennego widoku na drogach – kolumny protestujących rolników, którzy swoją akcją chcą zwrócić uwagę na trudności w sektorze rolnym. Warto przygotować się na zmiany w trasach dojazdu i poświęcić nieco więcej czasu na przejazd, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

Apelujemy o zachowanie cierpliwości i zrozumienia dla protestujących oraz przypominamy, że służby będą do naszej dyspozycji, aby zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom drogowego ruchu. Nad wyznaczaniem ewentualnych objazdów czuwać będzie świdnicka policja, która na bieżąco informować będzie o wszelkich zmianach w organizacji ruchu.

To, że nasze drogi stają się na chwilę areną społecznych protestów, jest przypomnieniem o ważności dialogu i zrozumienia potrzeb każdej grupy zawodowej. Wspólnym wysiłkiem i zrozumieniem możemy przyczynić się do płynnego przebiegu tego dnia.


Źródło: Policja Świdnica