Świdnicki Festiwal Nordic Walking zaprasza na wspólny marsz po zdrowie

Świdnica stanie się areną ruchu i zdrowia podczas III Festiwalu Nordic Walking. To wyjątkowa szansa, by aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i poczuć siłę wspólnoty bez względu na wiek czy kondycję fizyczną!
- Świdnickie parki ożyją dzięki marszom nordic walking już 31 maja
- Świdnica stawia na integrację i zdrowie atrakcyjny program dla każdego
- Jak dołączyć do święta ruchu w Świdnicy i co warto wiedzieć?
Świdnickie parki ożyją dzięki marszom nordic walking już 31 maja
Już pod koniec maja mieszkańcy Świdnicy będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu promującym zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. III Festiwal Nordic Walking, znany jako Od Morza do Gór”, zawita do naszego miasta, wpisując się w ogólnopolską trasę tego popularnego przedsięwzięcia. To doskonała okazja, aby zacząć swoją przygodę z nordic walking lub po prostu spędzić dzień na świeżym powietrzu w towarzystwie innych entuzjastów ruchu.
Wydarzenie odbędzie się 31 maja, a jego centrum będzie hala sportowa OSiR w Parku Centralnym przy ulicy Pionierów. Już od godziny 10:00 uczestnicy będą mogli rejestrować się na poszczególne marsze oraz odebrać niezbędne pakiety startowe. Trasy zostały tak zaplanowane, by każdy znalazł coś dla siebie od krótkich dystansów 2,5 i 5 kilometrów po pełne wyzwanie 10 kilometrów.
Świdnica stawia na integrację i zdrowie atrakcyjny program dla każdego
Organizatorzy zadbali o to, by festiwal był dostępny dla wszystkich grup wiekowych i osób o różnym poziomie sprawności. Najmłodsi mogą spróbować swoich sił w Mini Nordic Walking na specjalnej, 400-metrowej trasie, która ruszy o godzinie 13:30. Tuż po nich, o 13:45, odbędzie się marsz dedykowany osobom ze szczególnymi potrzebami.
Doświadczeni instruktorzy, w tym wielokrotni mistrzowie Polski i świata, poprowadzą specjalne szkolenia z techniki nordic walking, dzięki czemu każdy uczestnik będzie mógł poprawić swoje umiejętności i czerpać jeszcze więcej radości z marszu.
Po wysiłku organizatorzy zapraszają na posiłek regeneracyjny serwowany między godziną 13:00 a 14:00. Na zakończenie imprezy przewidziano losowanie atrakcyjnych nagród oraz oficjalne podsumowanie o godzinie 15:00.
Jak dołączyć do święta ruchu w Świdnicy i co warto wiedzieć?
Udział w festiwalu jest całkowicie bezpłatny dla mieszkańców Świdnicy. Dla tych, którzy nie posiadają własnych kijków do nordic walking, organizatorzy przygotowali możliwość ich wypożyczenia na miejscu wystarczy okazać dowód tożsamości oraz podać numer telefonu.
Zgłoszenia można dokonać wcześniej przez internet lub bezpośrednio w dniu wydarzenia w godzinach od 10:00 do 11:15. To świetna okazja, by rozpocząć sezon letni aktywnie i z nową energią!
To nie tylko wydarzenie sportowe, ale przede wszystkim wspólna pozytywna energia i zdrowie, które zaczyna się od prostego ruchu. Cieszymy się, że Świdnica może być częścią tej wyjątkowej trasy” mówi Krystian Werecki, zastępca prezydenta Świdnicy.
Nie przegap tej okazji! Zielone tereny parków miejskich zamienią się tego dnia w miejsce spotkań ludzi ceniących zdrowie i dobrą zabawę na świeżym powietrzu. Przyjdź i przekonaj się sam, jak wiele radości może dać zwykły spacer z kijkami!
Ostatnie Artykuły

Majówkowe pułapki na wyjazdach i nad wodą - policja ostrzega

W Grodziszczu i Witoszowie Dolnym dosadzono drzewa na lata

Bystrzyckie Singletracki znów dostępne. Są pętle dla każdego roweru

Majówka daje oszustom przewagę - policja ze Świdnicy ostrzega

Flaga i pamięć spotkają się w Grodziszczu
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa B) – ŚKPR Świdnica – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 34:29. Ważne punkty gospodarzy w 25. kolejce](/images/mecz/thumbnails/skpr-swidnica-kpr-wolsztyniak-wolsztyn-30042026-3429.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa B) – ŚKPR Świdnica – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 34:29. Ważne punkty gospodarzy w 25. kolejce

Bezpłatne zajęcia dla dzieci w Świdnicy. Trwa nabór do OIK

Debiut z Żarowa trafi do biblioteki. Aleksandra Ziają opowie o swojej książce

Darmowe szkolenia i certyfikat dla NGO. Rusza nowy nabór

Ceramika, kwiaty i muzyka - Świdnica pokazała eko-sztukę

Defibrylatory już trafiają do gminy. Będą w sołectwach i przy dworcu

Lodówka społeczna w nowym miejscu. W Żarowie działa już całą dobę

W Żarowie rodzinny rajd i biało-czerwone rowery. Trasa ma 10 kilometrów

