Policja, telewizja i serial nagradzają dzielnicowych - konkurs budzi emocje

FOT. KPP Świdnica
Komenda Główna Policji wraz z Telewizją Puls i ekipą serialu „Dzielnica strachu” uruchomiły czwartą edycję plebiscytu #DzielnicaBEZstrachu - celem jest wyłonienie #SuperDzielnicowego 2026. Głosowanie odbywa się przez internet, a organizatorzy przewidzieli nagrody finansowe i prezentację zwycięzcy na gali.
Jak podaje Komenda Główna Policji:
“Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” wkraczają do akcji i po raz czwarty, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, inicjują internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2026.”
Organizatorzy proszą o zgłaszanie kandydatów i głosowanie przez stronę dzielnicabezstrachu.pl. Procedura przewiduje uzasadnienie pierwszego zgłoszenia, a potem codzienne oddawanie głosów na tego samego kandydata. Jak informuje organizator:
“Pamiętaj! Jeśli chcesz walczyć o nagrodę, za pierwszym razem musisz uzasadnić swoje zgłoszenie, a następnie możesz oddawać głosy na swojego kandydata raz dziennie przez cały okres trwania akcji.”
W puli nagród są także środki pieniężne i nagrody dodatkowe. Organizator zapowiada, że “Na autorów najlepszych uzasadnień czekają nagrody: 5 x 1000 złotych.” Zwycięzca otrzyma tytuł #SuperDzielnicowego 2026, statuetkę, nagrodę finansową oraz - według komunikatu - “możliwość poznania kulis filmu, a być może rolę w serialu.” W wygranej dzielnicy planowana jest gala finałowa oraz spotkanie z aktorami na przełomie maja i czerwca.
Komisariat Policji w Strzegomiu przekazał dane kontaktowe zgłaszanego dzielnicowego:
dzielnicowy mł. asp. Robert Wiśniewski
nr tel. 47 87 554 49, tel. kom. 797 306 413
e-mail: [email protected]
Rejon służbowy objęty jego obsługą to m.in. Bartoszówek, Grochotów, Jaroszów, Międzyrzecze, Modlęcin, Morawa, Olszany, Rusko, Skarżyce, Stanowice.
To wygląda jak połączenie policyjnej promocji z telewizyjnym show - obecność Telewizji Puls, ekipy serialu i oferta roli oraz nagród finansowych nadają plebiscytowi wymiar medialny, który może przysłonić codzienną, niewystawną pracę dzielnicowych.
na podstawie: Policja Świdnica.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP Świdnica). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Świdnica czyta na pełnych obrotach - iKROPKA wraca z reportażem

Na osiedlu w Goczałkowie powstanie 212 metrów nowej nawierzchni

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Awaria kabla pod wiaduktem. Kierowców czekają utrudnienia

28 tysięcy interwencji i awanse. Policjanci ze Świdnicy podsumowali służbę

Życzenia ze Świdnicy dla Belgów. Partnerstwo trwa od 15 lat

Dwie komisje Rady Miejskiej spotkają się w piątek w Żarowie

Nowe miasteczko rowerowe przy SP nr 8 jest gotowe na pierwszych rowerzystów

Najpierw szlak Góry Pyszczyńskiej, potem zabawa pod chmurką

Świadczenia alimentacyjne w Jaworzynie Śląskiej. Ważne terminy naboru

Kowbojski finał wakacji dzieci z gminy Świdnica w Western City

Roboty na drodze Bystrzyca Górna–Bojanice. Będzie objazd

Nie tylko koszenie nad Bystrzycą. Zakres prac obejmie także skarpy i drzewa

Więcej radiowozów w kilku miejscowościach. Policja wyjaśnia powód
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego w Jaworzynie Śląskiej - kontakt, dokumenty, terminy ślubów
- Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy - bilety, godziny, wystawy stałe i dojazd
- Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Świdnicy - kontakt, awarie, przyłączenia
- MPK Świdnica - kontakt, bilety, wynajem autobusów i strefy parkowania
- GOPS Dobromierz - kontakt, godziny, świadczenia i dyżury prawne
- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu - kontakt, obiekty i godziny
