Leonidas Boxing wraca z Zgorzelca z czterema medalami i biletem na mistrzostwa Polski Kadetów

2 min czytania
Leonidas Boxing wraca z Zgorzelca z czterema medalami i biletem na mistrzostwa Polski Kadetów

FOT. Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

W ringu nie było miejsca na przypadek, a mimo to zawodnicy Leonidas Boxing wrócili z Dolnego Śląska z wynikiem, który trudno zignorować. Cztery dni walk w Zgorzelcu przyniosły cztery medale i potwierdziły, że w klubie z Jaworzyny Śląskiej rośnie grupa, która umie wygrywać także pod presją. Najmocniej wybrzmiało złoto Sebastiana Dobrowolskiego, bo to właśnie ono otwiera mu drogę do Mistrzostw Polski Kadetów.

  • Złoto Sebastiana Dobrowolskiego przebiło się przez mocny turniej
  • Srebro i brąz domknęły dobry start całej szóstki

Złoto Sebastiana Dobrowolskiego przebiło się przez mocny turniej

W Zgorzelcu Leonidas Boxing wystawił sześciu zawodników i każdy z nich wracał z turnieju z inną historią, ale wspólnym mianownikiem była twarda praca. Najlepiej poradził sobie Sebastian Dobrowolski, który w kategorii +80 kg sięgnął po tytuł mistrza Dolnego Śląska. Ten wynik ma dla niego wymiar większy niż tylko regionalny sukces – daje mu możliwość startu w Mistrzostwach Polski Kadetów.

Srebro i brąz domknęły dobry start całej szóstki

Medalowy dorobek nie skończył się na jednym zwycięstwie. Srebro wywalczył Marcel Zieliński w wadze do 55 kg, a drugi srebrny krążek dołożył Jakub Wiśniowski w kategorii senior 75 kg. Na podium stanęła też Mari Gruchvili, która zdobyła brąz w kategorii seniorek 60 kg.

Tuż za strefą medali znaleźli się Łukasz Trawka i Igor Zalewski, co pokazuje, że zespół był blisko jeszcze mocniejszego wyniku. Zawodników prowadził trener Stanisław Godlewski. Taki bilans po czterech dniach walk buduje coś więcej niż tylko statystykę – wzmacnia klub przed kolejnymi startami i daje sygnał, że w Jaworzynie Śląskiej boks ma się bardzo dobrze.

na podstawie: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej.

Autor: krystian