Wczoraj policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzili na terenie miasta i gminy Świdnica działania wzmożone pn.„Trzeźwy poranek”. W ręce funkcjonariuszy w ciągu 4 godzin akcji wpadło pięciu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę samochodu mimo wcześniejszego spożycia alkoholu.

Nie ma przyzwolenia na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”, dlatego w poniedziałek pomiędzy godziną 5, a 9 na terenie Świdnicy i Gmina Świdnica policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Pięcioro z blisko 250 przebadanych uczestników ruchu drogowego jechało swoimi samochodami po wcześniejszym spożyciu alkoholu.
Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.
 
Świdniccy policjanci informują i ostrzegają, że tego rodzaju działania będą cyklicznie kontynuowane, a wszyscy łamiący przepisy ruchu drogowego kierowcy muszą się liczyć z konsekwencjami.
 
Przypominamy również, że jazda pod wpływem alkoholu jest śmiertelnym zagrożeniem dla uczestników ruchu drogowego.
 
Ponadto za jazdę w stanie po użyciu alkoholu w myśl przepisów kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu bądź grzywny.
Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 2. Za tego typu czyn, zgodnie z nowelizacją przepisów grozi też oprócz zatrzymania prawa jazdy, bardzo wysoka kara finansowa. 
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
st. sierż. Magdalena Ząbek 

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.