Wczoraj policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzili na terenie miasta i gminy Świdnica działania wzmożone pn.„Trzeźwy poranek”. W ręce funkcjonariuszy w ciągu 4 godzin akcji wpadło pięciu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę samochodu mimo wcześniejszego spożycia alkoholu.

Nie ma przyzwolenia na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”, dlatego w poniedziałek pomiędzy godziną 5, a 9 na terenie Świdnicy i Gmina Świdnica policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Pięcioro z blisko 250 przebadanych uczestników ruchu drogowego jechało swoimi samochodami po wcześniejszym spożyciu alkoholu.
Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.
 
Świdniccy policjanci informują i ostrzegają, że tego rodzaju działania będą cyklicznie kontynuowane, a wszyscy łamiący przepisy ruchu drogowego kierowcy muszą się liczyć z konsekwencjami.
 
Przypominamy również, że jazda pod wpływem alkoholu jest śmiertelnym zagrożeniem dla uczestników ruchu drogowego.
 
Ponadto za jazdę w stanie po użyciu alkoholu w myśl przepisów kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu bądź grzywny.
Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 2. Za tego typu czyn, zgodnie z nowelizacją przepisów grozi też oprócz zatrzymania prawa jazdy, bardzo wysoka kara finansowa. 
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
st. sierż. Magdalena Ząbek 

Powiązane wiadomości