Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy po pościgu zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nastolatek jechał bez uprawnień do kierowania, samochód nie miał ani badań technicznych ani ubezpieczenia, a kierujący był poszukiwany przez policję. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy wieczorową porą patrolowali rejon gminy Marcinowice. W miejscowości Śmiałowice zauważyli pojazd marki VW Polo, który na widok  radiowozu znacznie przyśpieszył. Funkcjonariusze jadąc bezpośrednio za pojazdem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym jasny sygnał kierowcy do zatrzymania pojazdu. Ten jednak nie reagował. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg. 
 
W miejscowości Wierzbna  mężczyzna nie widząc dalszych szans ucieczki autem opuścił je i zaczął uciekać pieszo. Jednak nie  trwało to  długo, bo policjanci szybko go zatrzymali.
 
Pirat drogowy, którym okazał się 17 -latek został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało że mężczyzna jest trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się że mężczyzna nie posiada i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Samochód którym się poruszał nie miał ani badań technicznych, ani ubezpieczenia. A młody mężczyzna jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wydanego przez Sąd Rejonowy w Świdnicy
 
Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Przypomnijmy !
Od dnia 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów, cystern
 
Kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podlega karze pobawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
st. sierż. Magdalena Ząbek