Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

W okresie, gdy wiele osób unika wychodzenia z domu, policjanci cały czas są na służbie, a komendy, komisariaty i posterunki są otwarte. APELUJEMY jednak o to, aby stosować się do zaleceń służb sanitarnych, a do jednostek przychodzić tylko w sprawach pilnych. Kontakt z policjantami może ułatwić nam aplikacja Moja Komenda – do pobrania bezpłatnie na smartfony. Wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać numery do dzielnicowych i na najbliższą jednostkę Policji.

Świdniccy policjanci zachęcają do tego, aby pobrać na swój telefon bezpłatną aplikację „Moja Komenda”. W ten sposób każdy może w szybki sposób znaleźć swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji.

 

Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze.

 

Być może część spraw możemy załatwić telefonicznie, bez konieczności przychodzenia do komendy. Aplikacja pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Android i iOS. Usługa jest bezpłatna.

Dzielnicowy jako  „policjant pierwszego kontaktu” stanowi ważne ogniwo łączące Policję i społeczeństwo. Rolą dzielnicowego jest  dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności w rejonie, w którym pracuje. Zadania, które podejmuje dzielnicowy są trudne, gdyż on sam na co dzień styka się z różnymi zjawiskami. W dobie ostrzeżeń o ograniczanie kontaktów, lepiej jest najpierw zadzwonić, niż narażać się na niebezpieczeństwo.

 

Aplikację można pobrać tutaj:

Kliknij, aby pobrać dla urządzeń systemu Android
Kliknij, aby pobrać dla urządzeń systemu iOS

 

Oficer Prasowy KPP Świdnica
sierż. szt. Magdalena Ząbek

Źródło; KWP Wrocław