Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego świdnickiej komendy zatrzymali kolejnego kierującego u którego badanie na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających, ponadto mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki.

21 maja br.  policjanci patrolujący rejon miasta Świdnica, na ul. Kliczkowswiej  tuż po północy  zauważyli samochód osobowy marki  VW Golf. Pojazdem tym  poruszał się młody mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. 
Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący - 34-letni  mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy. 
 
W czasie kontroli 34-latek cały czas zachowywał się bardzo nerwowo, nie potrafił logicznie się wypowiedzieć, a w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami cały czas próbował własnym ciałem zasłaniać samochód, takie zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili sprawdzić powód jego niepokoju.  W trakcie przeszukania 34-latka i jego pojazdu policjanci, ujawnili dwa " srebrne zawiniątka". W samochodzie   z zawartością białego proszku, który przebadano na testerze narkotykowym. Test potwierdził, że zabezpieczona substancja to amfetamina. A przy mężczyźnie w kieszeni jego spodni policjanci ujawnili  woreczek strunowy z zawartością suszu brązowo -zielonego, który przebadano na testerze narkotykowym, test potwierdził, że to marihuana.
  
Mężczyzna posiadał kilka porcji tych narkotyków. 
 
W związku z tym 34-latka poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie.    Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających.  Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. 
Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem.
 
Przypomnijmy. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Przypomnijmy.  Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
sierż. szt. Magdalena Ząbek