Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 31-latka, który pomimo zakazu prowadzenia pojazdów kierował pojazdem marki Fiat. Jakby tego było mało, mężczyzna znajdował się pod wpływem substancji psychotropowych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Grozi mu nawet do lat 5 pozbawienia wolności.

Około godz. 16.00  w jednej z miejscowości w Gminie Świdnica policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji  zauważyli samochód osobowy marki Fiat. Pojazdem tym  poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu.  
 
Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej szybko wyszło na jaw skąd niepewny i nerwowy styl jazdy kierowcy. 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego okazał się być trzeźwy, ale  po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy.
 
To jednak nie koniec problemów nieodpowiedzialnego kierowcy, gdyż po przebadaniu go na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie, uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.  Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.  
  
Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem. 
 
Oficer Prasowy KPP w Świdnicy 
sierż. szt. Magdalena Ząbek