Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Przez trzy najbliższe miesiące nie będzie mógł kierować pojazdami 64- letni mężczyzna, którego wczoraj zatrzymali policjanci do kontroli drogowej na terenie gminy Świdnica. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził swoim autem z prędkością 101 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli mandat i punkty karne.

Na terenie gminy Świdnica funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy  zatrzymali do kontroli 64-letniego mężczyznę, który kierując pojazdem marki  Seat  w terenie zabudowanym  pędził z prędkością 101 km/h na dozwolonej "pięćdziesiątce", czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Otrzymał też wysoki mandat, a na jego kontro trafiło 10 ptk karnych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł.. asp.. Magdalena Ząbek