Bezpieczne ferie - to temat spotkania policjanta świdnickiej komendy z uczniami Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Podczas, którego funkcjonariusz przypomniał o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw, bezpieczeństwie na drogach i w miejscu zamieszkania. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali ulotki oraz plakaty zachęcające do udziału w konkursie „Śnieżny Dekalog” a wszystko to w ramach akacji informacyjno edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” .

Są województwach na terenie Polski, gdzie rozpoczynają się już ferie zimowe. Świdniccy policjanci zajmujący się profilaktyką już spotykają się z uczniami szkół podstawowych na terenie powiatu świdnickiego. Wszystko to w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.


Dziś funkcjonariusz Wydziału Prewencji świdnickiej komendy, sierż. szt. Michał Rzepecki spotkał się z uczniami  klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Policjant przypomniał  młodzieży o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw, bezpieczeństwie na drogach oraz bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania.


Uczniowie otrzymali także ulotki i plakaty w ramach akacji informacyjno edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.
Policjant zachęcał także młodych ludzi do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pt. Śnieżny Dekalog” w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów.

W ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 16 lat.
Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do 4 marca 2022 r. pracy plastycznej lub max. 60-sekundowego spotu filmowego, promującego bezpieczne uprawianie sportów zimowych, w tym narciarstwo oraz snowboard wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez pełnoletniego opiekuna na adres:


Komenda Główna Policji - Biuro Prewencji
ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa
z dopiskiem „Śnieżny Dekalog”


Więcej informacji na temat akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, w ramach której ogłoszono konkurs, bieżące wydarzenia, porady, quizy, regulamin konkursu oraz karty uczestnictwa można znaleźć na stronie polskiej Policji pod adresem: www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek