W niedzielę w Szczepanowie na gminy Marcinowice zorganizowano Festyn Rodzinny. Na imprezie nie zabrakło policjantów z Posterunku Policji w Marcinowicach ale i z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, którzy dbali o bezpieczeństwo, prezentowali sprzęt policyjny, a także przygotowali stoisko informacyjne, gdzie poprzez zabawę omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa w różnych obszarach. Festyn był również świetną okazją do promocji zawodu policjanta.

19 czerwca na terenie gminy Marcinowice w miejscowości Szczepanów odbył się Festyn Rodzinny. W imprezie uczestniczyli policjanci świdnickiej komendy oraz z Posterunku Policji w Marcinowicach którzy dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i uczestników festynu, a także prezentowali zawód policjanta. Poprzez zabawę mundurowi przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w domu, na ulicy oraz podczas zbliżających się wakacji.

Policjanci zachęcali także do wzięcia udziału w konkursie plastyczno - filmowym pn. "Artystyczny przeWODNIK" w ramach letniej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Dzieci ale i dorośli miały również okazję zobaczyć z bliska sprzęt policyjny, który na co dzień wykorzystywany jest przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, a także porozmawiać z policjantami na każdy temat.
W trakcie imprezy policjanci znakowali także rowery uczestnikom festynu

Festyn był również świetną okazją do promocji zawodu policjanta. Funkcjonariusze opowiadali o pracy policjantów w różnych pionach i zachęcali do wstąpienia w policyjne szeregi.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek