Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei Wałbrzych przeprowadzili działania prewencyjne ukierunkowane na zwalczanie przestępczości oraz przeciwdziałanie kradzieżom infrastruktury kolejowej.

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Wałbrzychu, przeprowadzili kolejne już działania prewencyjne ukierunkowane na zwalczanie przestępczości oraz przeciwdziałanie kradzieżom infrastruktury kolejowej, w szczególności sieci trakcyjnej, ale także innych przestępstw i wykroczeń popełnianych na obszarach kolejowych.

Działania prowadzone były nie tylko w okolicach ciągów kolejowych na terenie powiatu świdnickiego. Podczas służby dokonano także kontroli miejscowych punktów skupu złomu z uwagą na wszelkie elementy mogące pochodzić z kradzieży.

Działania policjantów wraz z funkcjonariuszami SOK mają charakter prewencyjny i na celu mają zapobiegać naruszeniom prawa na obszarach kolejowych.

Pamiętajmy! Nawet najdrobniejsza kradzież elementów trakcji kolejowej może być przyczyną poważnych w skutkach zdarzeń.

mł. asp. Magdalena Ząbek

Oficer Prasowy KPP Świdnica