27.05.2022r. godz.1430 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące roju pszczół wiszącego przy jednej z posesji na ulicy Kliczkowskiej. Powiadomiono zarządcę nieruchomości oraz pszczelarza z którym współpracuje nasza jednostka. Rój pożytecznych owadów został uratowany i na pewno znajdzie nowy dom w pasiece.

29.05.2023r. godz.1841 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca ulicy Wiśniowej dotyczące drażniącego, chemicznego zapachu w rejonie miejsca zamieszkania. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Sytuacja ta powtarza się regularnie już od wielu lat. W sprawie tej toczą się postępowania, jednak na chwilę obecną problem nie został wyeliminowany. Mieszkańcy tego rejonu cały czas są narażeni na poważne uciążliwości.

29.05.2023r. godz.2104 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego w Parku im. Jana Kasprowicza. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Z mężczyzną nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Został on umieszczony w Policyjnej Izbie zatrzymań do wytrzeźwienia. Za swe zachowanie w dniu następnym został ukarany mandatem karnym.

31.05.2023r. godz.1136 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kierowcy, który w podwórzu przy ulicy siostrzanej wjechał pojazdem w pojemniki na odpady, przewracając jeden z nich. Już po chwili na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Sprawca kolizji dostarczał przesyłkę do jednego ze sklepów i taranując pojemniki usiłował zaparkować samochód. Gdy przechodnie zwrócili mu uwagę na przewrócony pojemnik i rozrzucone odpady doszło do awantury. Dodatkowo okazało się, że pojazd nie posiada aktualnego przeglądu technicznego. Na miejsce wezwano patrol Policji, który przejął sprawę i zastosował wobec sprawcy środki przewidziane w prawie wykroczeń.

01.06.2023r. godz.1816 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące psa biegającego bez opieki w rejonie ulicy Ofiar Oświęcimskich. Pies biegał po jezdni, chował się pod pojazdami. Sytuacja była poważna, gdyż w każdej chwili mogło dojść do kolizji z jadącymi samochodami. Na miejsce wezwano pracowników świdnickiego schroniska dla zwierząt. Pies został schwytany i trafił do schroniska, gdzie oczekuje na swego właściciela, którego czeka jeszcze spotkanie ze strażą miejską i wyjaśnienie przyczyn ucieczki zwierzęcia.