Na ziemi świdnickiej Dzień Dziecka został przedłużony, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uczestniczyli w festynach, które odbywały się w powiecie świdnickim. Można było Nas znaleźć w Żarowie, Jaworzynie Śląskiej, Świdnicy oraz w Strzegomiu.

Służbę „ Komisarz Lew” rozpoczął w czwartek w godzinach porannych. Swoją obecnością uraczył dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy dostarczając dzieciom ogrom radości oraz uśmiechu.
W godzinach popołudniowych w asyście dzielnicowego z Komisariatu Policji w Żarowie oraz funkcjonariusza zajmującego się profilaktyką w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, Komisarz Lew odwiedził miasto Żarów. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy zorganizowała imprezę z okazji Dnia Dziecka, uczestnicy poza licznymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatora mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie z Komisarzem Lwem, zobaczyć jak wygląda policyjny radiowóz a także porozmawiać z funkcjonariuszami o tajnikach służby w Policji.

Kolejny dzień był także pracowity, Komisarz Lew wraz z funkcjonariuszami odwiedzili Jaworzynę Śląską.  Przedszkole Samorządowe „ Chatka Puchatka” w dniu 2 czerwca organizowało festyn charytatywny na rzecz podopiecznych  przedszkola. I tym razem funkcjonariusze stanęli na wysokości zadania umilając tym samym czas obecnym na festynie. W Jaworzynie Śląskiej zaprezentowano tabor Świdnickiej Komendy wyposażony w nowe policyjne barwy. Każdy z uczestników mógł poczuć się jak prawdziwy Policjant zasiadając za „sterami” radiowozu bądź motocykla. Sobota był dniem na regenerację, aby w niedzielę ponownie wyruszyć w rejon służbowy. Tym razem Świdnica. Wydarzenie sportowe organizowane przez Urząd Miejski w Świdnicy oraz Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wywołało ogromne zainteresowanie. Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy wraz z niebieskim namiotem także zameldowała się na terenie ŚOSiR.
Podczas tego dnia Policjanci znakowali rowery, a także przypominali o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się jednośladami. Nie zabrakło także gadżetów, każdy z odwiedzających policyjny namiot mógł liczyć na odblaskowe oświetlenie do roweru a także na zestaw kluczy przydatnych na wypadek mniejszej awarii.  Niedzielny dzień a zarazem weekend zakończył się dla Policjantów na terenie Strzegomia.  Tam organizowany był 24 Festyn Dziecięcy. Funkcjonariusze włączyli się w współorganizację tak istotnego wydarzenia. Uczestnikom festynu zaprezentowano jednostki broni będące na wyposażeniu Policji ponadto prezentowano zawód Policjanta co połączono z zabawą daktyloskopijną dla najmłodszych. Dzieci jak i dorośli mogli porozmawiać z funkcjonariuszem o aspektach służby, prezentowano policyjny radiowóz w którym, każdy mógł poczuć się jak Policjant. Funkcjonariusze przypomnieli o prowadzonym naborze, rozdając ulotki informacyjne, zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dziękują organizatorom za możliwość współtworzenia tak ważnych dla powiatu świdnickiego wydarzeń, do zobaczenia za rok.

 

 

Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy

mł.asp. Michał Rzepecki