Wiosenne porządki z UM: Bezpłatna zbiórka elektrośmieci już jutro!
Wiosna to idealny czas na porządki, a co z elektrośmieciami, które się przy tym nazbierały? Nie martw się, mamy rozwiązanie! W najbliższą sobotę, na parkingu Urzędu Miejskiego, odbędzie się bezpłatna zbiórka elektrośmieci. To doskonała okazja, by pozbyć się starych urządzeń w odpowiedzialny sposób i zrobić miejsce na nowe.
  1. Bezpłatna zbiórka elektrośmieci już w tę sobotę od 09:00 do 12:00.
  2. Specjalistyczne pojemniki na małogabarytowe elektrośmieci dostępne na terenie miasta.
  3. PSZOK przyjmuje odpady od mieszkańców bez dodatkowych opłat.
  4. Możliwość oddania elektrośmieci przy zakupie nowego sprzętu w sklepach.

Porządkowanie domu wiosną to nie tylko okazja do odświeżenia przestrzeni, ale także moment, by odpowiedzialnie zarządzać odpadami, które się przy tym generują. W szczególności dotyczy to elektrośmieci, które ze względu na zawarte w nich substancje, mogą być szkodliwe dla środowiska i zdrowia. Dlatego też miasto wraz z firmą AG-EKO zaprasza mieszkańców do aktywnego udziału w organizowanej zbiórce.

Przy okazji przypominamy, że nie tylko podczas zbiórek, ale na co dzień, można korzystać z miejskich punktów, takich jak PSZOK, gdzie elektrośmieci są przyjmowane bezpłatnie. Ważne jest, by pamiętać o bezpieczeństwie i nie przynosić sprzętu uszkodzonego lub niekompletnego, co ułatwi pracę osobom zajmującym się segregacją i recyklingiem.

Dodatkowo, warto pamiętać o opcji oddania starych urządzeń w sklepach przy zakupie nowych. To nie tylko wygodna, ale i ekologiczna alternatywa dla pozbycia się niepotrzebnego sprzętu. Każdy gest ma znaczenie dla ochrony naszej planety, dlatego zachęcamy do korzystania z dostępnych rozwiązań.

Warto także zaznaczyć, że elektrośmieci to nie tylko duże urządzenia jak pralki czy lodówki, ale także mniejsze gadżety i zabawki. Dlatego zanim wyrzucisz coś do śmieci, zastanów się, czy nie można tego przekazać do specjalnego punktu zbiórki. Dbając o środowisko, dbamy o przyszłe pokolenia.

Więcej informacji na temat zbiórki, lokalizacji pojemników oraz działalności PSZOK można znaleźć na stronie internetowej miasta. Nie przegap okazji do ekologicznego porządkowania swojego domu i świadomego przyczyniania się do ochrony środowiska.


Wg inf z: UM Świdnica