W obliczu rosnących wyzwań, z jakimi mierzą się młodzi ludzie, pomoc psychologiczna staje się nieocenionym wsparciem. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy uruchamia program „RAZEM ŁATWIEJ”, oferując bezpłatne konsultacje dla dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów. To światło w tunelu dla tych, którzy borykają się z problemami emocjonalnymi, samotnością czy myślami samobójczymi.
  1. Program „RAZEM ŁATWIEJ” skierowany jest do osób w wieku 10-19 lat, potrzebujących wsparcia psychologicznego.
  2. Bezpłatne konsultacje dostępne są również dla rodziców i opiekunów dzieci zmagających się z trudnościami.
  3. Inicjatywa finansowana jest przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, co podkreśla jej znaczenie i dostępność.
  4. Kontaktować można się zarówno telefonicznie, pod numerem +48 800 805 600, jak i mailowo.

Żyjemy w czasach, gdy młode pokolenie doświadcza wielu niepokojów, które mogą prowadzić do poważnych problemów z zdrowiem psychicznym. Inicjatywy takie jak „RAZEM ŁATWIEJ” są kluczowe w budowaniu bezpiecznej przestrzeni, gdzie każdy może znaleźć zrozumienie i profesjonalną pomoc. To ważne, aby pamiętać, że nie jesteśmy sami w naszych zmaganiach, a pomoc jest na wyciągnięcie ręki.

Program nie tylko oferuje wsparcie indywidualne, ale również edukuje i uświadamia na temat znaczenia zdrowia psychicznego. W dobie, gdy młodzież często boryka się z presją rówieśniczą, wymaganiami edukacyjnymi i niepewnością przyszłości, takie inicjatywy pokazują, że troska o dobrostan psychiczny jest równie ważna, co dbałość o zdrowie fizyczne.

Zachęcamy wszystkich, którzy czują, że mogliby skorzystać z takiej formy wsparcia, do kontaktu. Pamiętajmy, że prośba o pomoc jest znakiem siły, a nie słabości. Przez budowanie wspólnoty wsparcia, możemy razem znaleźć drogę do lepszego jutra.


Źródło: KPP Świdnica