Urząd Miejski informuje: Nowe oblicze ulicy Kraszowickiej nabiera kształtów
Modernizacja ulicy Kraszowickiej nabiera tempa – sprawdź, jakie zmiany czekają mieszkańców. Inwestycja, która odmieni oblicze lokalnych dróg i poprawi dostęp do kluczowych punktów miasta, wkracza w decydującą fazę. Zobacz, co się zmieni i jakie korzyści przyniesie to mieszkańcom.
  1. Ukończenie prac kanalizacyjnych i postępy w budowie sieci wodnej.
  2. Rozpoczęcie instalacji elektrycznych i oświetlenia ulicznego.
  3. Konstrukcja ciągu pieszo-rowerowego i montaż krawężników.
  4. Planowane zakończenie prac w listopadzie 2024 z 50% dofinansowaniem rządowym.

Przebudowa ulicy Kraszowickiej to projekt, który ma na celu nie tylko ulepszenie infrastruktury drogowej, ale również zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. Dzięki realizacji tego zadania, ruch pojazdów z uprzemysłowionych części miasta będzie płynniejszy, a dostęp do terenów pod budownictwo mieszkaniowe i usługowe - łatwiejszy. Ulica Kraszowicka, łącząca się z ulicą Bystrzycką, stanowi kluczowy element w usprawnieniu połączeń komunikacyjnych, zwłaszcza w kierunku Dzierżoniowa i Zagórza Śląskiego, otwierając drogę do Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Prace nad projektem prowadzone są przez firmę HYPMAR Hypta Mariusz, która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji. Całkowity koszt przedsięwzięcia przekracza 7 milionów złotych, z czego połowa zostanie pokryta z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie to nie tylko dowód na znaczenie projektu dla regionu, ale także wsparcie finansowe, które pozwoli na szybszą i efektywniejszą realizację prac.

Modernizacja ulicy Kraszowickiej to nie tylko kwestia poprawy logistyki miejskiej, ale również inwestycja w przyszłość. Ulepszona infrastruktura drogowa będzie służyła mieszkańcom przez lata, zapewniając im bezpieczny i wygodny dostęp do pracy, szkół oraz innych ważnych miejsc w mieście. Jest to projekt o kluczowym znaczeniu dla rozwoju i integracji społeczności lokalnej, który z pewnością zostanie ciepło przyjęty przez mieszkańców.


Wg inf z: Urząd Miejski w Świdnicy