Ostrożnie z rezerwacjami noclegów na Wielkanoc - apel świdnickiej policji
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, kiedy to planujemy wypoczynek w urokliwych zakątkach kraju, ważne jest, aby podczas rezerwacji miejsc noclegowych zachować szczególną ostrożność. Oszuści nie śpią - wykorzystując naszą nieuwagę, mogą zepsuć nam długo wyczekiwany odpoczynek.
  1. Przed dokonaniem rezerwacji, dokładnie sprawdź oferty noclegowe.
  2. Unikaj ofert z podejrzanie niskimi cenami i brakiem wystarczających informacji.
  3. Weryfikuj legalność obiektu noclegowego oraz istnienie podanego adresu.
  4. Zachowaj wszelką dokumentację i korespondencję związane z rezerwacją.

Nie dajmy się zwieść pozornie atrakcyjnym ofertom noclegowym, które kuszą nie tylko zaniżonymi cenami, ale i obietnicami luksusowych warunków. Oszuści często wykorzystują spreparowane strony internetowe i portale aukcyjne, by przedstawić fałszywe oferty. Zdarza się, że po wpłacie zaliczki na wskazane konto, na miejscu okazuje się, że rezerwacja nie istnieje lub miejsce, na które liczyliśmy, w ogóle nie istnieje.

By nie stać się ofiarą takich praktyk, niezbędne jest podejście z dużą dozą ostrożności. Porównywanie cen i standardów ofert w podobnych lokalizacjach może być kluczowe w odróżnieniu prawdziwych ofert od tych fałszywych. Dodatkowo, warto zbierać jak najwięcej informacji o miejscu, które chcemy zarezerwować, nie polegając wyłącznie na opiniach z internetu, które mogą być sfałszowane.

Legalnie działające obiekty noclegowe są zarejestrowane w odpowiednich urzędach, co stanowi dodatkowy element, na który należy zwrócić uwagę podczas weryfikacji. Wpłacanie zaliczki na konto bankowe i żądanie potwierdzenia transakcji w formie faktury, rachunku czy paragonu to kolejne kroki, które mogą uchronić nas przed stratami finansowymi i psuciem wypoczynku.

W trosce o bezpieczny i spokojny wypoczynek, warto zastosować się do tych zaleceń. Pamiętajmy, że lepiej poświęcić trochę więcej czasu na sprawdzenie oferty, niż zrujnować sobie wakacje. Bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać.


Wg inf z: KPP Świdnica