Eko misja w Lutomi Dolnej czyli jak dzieci uczą się dbać o planetę

W Lutomi Dolnej dzieci uczą się, jak dbać o naszą planetę, bawiąc się i odkrywając tajniki ekologii podczas wyjątkowych zajęć i wydarzeń. To nie tylko nauka, ale prawdziwa przygoda, która pokazuje, że troska o środowisko może być fascynująca i pełna emocji!
- Wyjątkowe zajęcia ekologiczne w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej
- Ekologiczne przygody i warsztaty dla najmłodszych mieszkańców Lutomi Dolnej
Wyjątkowe zajęcia ekologiczne w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej
Od kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej aktywnie uczestniczą w programie edukacyjnym Misja działamy ECO”. Zajęcia prowadzone są z myślą o najmłodszych początkowo objęły klasy pierwsze i trzecie, a już w maju dołączyły także przedszkolaki oraz druga klasa. Każda grupa ma okazję poznawać zagadnienia związane z ochroną środowiska, co wzbudza ogromne zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i ich opiekunów.
Program skupia się na szerokim spektrum tematów od geografii kontynentów po aktualne wyzwania ekologiczne naszej planety. Dzięki temu młodzi mieszkańcy Lutomi Dolnej uczą się odpowiedzialności za Ziemię, rozwijając świadomość ekologiczną w praktyczny i angażujący sposób.
Ekologiczne przygody i warsztaty dla najmłodszych mieszkańców Lutomi Dolnej
W połowie maja szkoła zorganizowała niezwykłe nocowanie o tematyce ekologicznej, które stało się prawdziwym świętem wiedzy i zabawy. Uczniowie wcielili się w role świadomych konsumentów samodzielnie planowali zakupy, odwiedzili sklep po zdrowe produkty oraz wspólnie przygotowali posiłki. Dodatkowo uczyli się segregacji odpadów i kreatywnego recyklingu, tworząc ekologiczne stroje, które zaprezentowali podczas pokazu mody.
Kulminacją wieczoru był pełen emocji tor przeszkód przygotowany na sali gimnastycznej. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał medal Przyjaciela Ziemi”, który będzie przypominał o ważnej roli, jaką pełnią w ochronie środowiska.
W najbliższym czasie uczniowie klas pierwszych i trzecich wybiorą się na wycieczkę do gospodarstwa rybackiego w Rudzie Żmigrodzkiej, gdzie poznają zasady zrównoważonego gospodarowania zasobami wodnymi. Klasy trzecie dodatkowo wezmą udział w warsztatach ekologicznych organizowanych w Krzyżowej miejscu znanym z działań edukacyjnych i historycznych.
Opierając się na: UG Świdnica
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa B) – ŚKPR Świdnica – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 34:29. Ważne punkty gospodarzy w 25. kolejce](/images/mecz/thumbnails/skpr-swidnica-kpr-wolsztyniak-wolsztyn-30042026-3429.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa B) – ŚKPR Świdnica – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 34:29. Ważne punkty gospodarzy w 25. kolejce

Bezpłatne zajęcia dla dzieci w Świdnicy. Trwa nabór do OIK

Debiut z Żarowa trafi do biblioteki. Aleksandra Ziają opowie o swojej książce

Darmowe szkolenia i certyfikat dla NGO. Rusza nowy nabór

Ceramika, kwiaty i muzyka - Świdnica pokazała eko-sztukę

Defibrylatory już trafiają do gminy. Będą w sołectwach i przy dworcu

Lodówka społeczna w nowym miejscu. W Żarowie działa już całą dobę

W Żarowie rodzinny rajd i biało-czerwone rowery. Trasa ma 10 kilometrów

Zestaw 2026 wraca do Świdnicy i znów rozgrzeje fotograficzną scenę

Konkurs trębaczy myśliwskich wraca do Świdnicy. Będzie parada i nagrody

Młodzież ze Strzegomia i Niemiec szukała wspólnego języka

Teatr wejdzie do szkoły. Uczniowie z Jaworzyny Śląskiej dostaną więcej niż spektakl

Myślała, że pomaga siostrze - kod BLIK kosztował ją blisko 1000 zł

