Od godz.6:00 dnia 19 listopada br. do godz. 9:00 dnia 21 listopada br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzili kolejne działania „ALKOHOL I NARKOTYKI”. Celem akcji było eliminowanie z ruchu drogowego tych nieodpowiedzialnych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Działania prowadzone były na terenie powiatu świdnickiego. W trakcie działań policjanci przeprowadzili kontrole 467 kierowców i ujawnili 3, który powadził samochód w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy! Za jazdę po alkoholu i po narkotykach kierowcy grożą poważne konsekwencje. Kierowanie pod wpływem alkoholu zawsze wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy i uniemożliwieniem dalszej jazdy.

Należy pamiętać, że alkohol i narkotyki obniżają koncentrację, spowalniają reakcję oraz powodują błędną ocenę nie tylko własnego zachowania ale również prędkości i nade często odległości. Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
 

mł. asp. Magdalena Ząbek

Oficer Prasowy KPP Świdnica