Zawalczmy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski


Pierwszego dnia wiosny startuje oficjalny trening do Rowerowej Stolicy Polski 2023. Świdnica po raz trzeci weźmie udział w tym projekcie, którego podstawowym celem jest aktywizacja osób w każdym wieku, poprzez jazdę na rowerze. W tym roku w rozgrzewce weźmie udział 48 miast. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miast i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem – czerwcową rywalizacją!

Organizatorem ogólnopolskiej zabawy jest miasto Bydgoszcz. Oficjalny trening miast to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast. 

Do treningu można już dołączyć:

  • Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.
  • Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - trening Rowerowej Stolicy Polski 2023 dla miast.
  • Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz miasto, dla którego będziesz kręcić kilometry. 
  • W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem
    z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

Biorąc udział w rywalizacji każdy zyskuje dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Zapisując się na trening na pewno nikt nie przegapi czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

- W tym roku organizatorzy chcą szczególnie wyróżniać osoby, które systematycznie korzystają z roweru np. podczas krótkich dojazdów do pracy, szkoły itp., i niekoniecznie kręcą setki kilometrów dziennie. Wszystkie dotychczasowe grupy zostaną automatycznie przepisane z poprzedniej rywalizacji. Możecie oczywiście zgłaszać także nowe. Szykujcie swoje „rumaki” i trenujcie! – zachęca Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym treningu ostatecznie wzięły udział 53 miasta, prawie 15 tysięcy rowerzystów, którzy pokonali 2,3 miliona kilometrów. Łącznie wykonanych zostało ponad 175 tysięcy treningów.

Plakat - Rowerowa Stolica Polski