Młodzież ze Strzegomia jedzie do Dobkowa - nauka i zabawa w Krainie Wygasłych Wulkanów

30 uczniów Zespołu Szkół ze Strzegomia wyruszyło 12 września 2025 r. na warsztaty do Dobkowa w ramach projektu Międzypowiatowa droga do edukacyjnego sukcesu szkół zawodowych powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i świdnickiego finansowanego ze środków Unii Europejskiej
- Odkrywaj Dobków i Geopark Krainy Wygasłych Wulkanów
- Doświadcz nauki w laboratorium i na platformie
Odkrywaj Dobków i Geopark Krainy Wygasłych Wulkanów
12 września grupa trzydziestu uczniów pod opieką nauczycielek Haliny Fitas, Moniki Kozłowskiej i Doroty Sozańskiej odwiedziła malowniczy Dobków. Podczas wizyty młodzież zwiedziła Sudecką Zagrodę Edukacyjną i poznała historię powstania Geoparku Krainy Wygasłych Wulkanów, będącego częścią Światowej Sieci Geoparków UNESCO. Przewodnik przybliżył budowę wnętrza Ziemi i opowiedział o lokalnych formacjach geologicznych, co ułatwiło uczniom zrozumienie procesów zachodzących w regionie.
Doświadcz nauki w laboratorium i na platformie
Uczestnicy mieli okazję sprawdzić, jak działa największa w Polsce platforma symulacyjna trzęsień ziemi, a następnie wziąć udział w zajęciach laboratoryjnych Ogień znany i nieznany. W pracowniach uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia i tworzyli m.in. ogniste węże faraona, łącząc teorię z praktyką. Po części edukacyjnej grupa zjadła obiad w Villi Greta, a organizację wyjazdu wsparła Fundacja Krzyżowa.
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i zostało zrelacjonowane przez Zespół Szkół w Strzegomiu. Dla uczniów to nie tylko dzień poza klasą, lecz także praktyczne lekcje geografii, fizyki i chemii w plenerze oraz inspiracja do dalszego rozwoju zawodowego.
na podstawie: Powiat.
Ostatnie Artykuły

W Żarowie wręczono Pakę dla Niemowlaka. Dominika i Varvara otrzymały upominki

W Goczałkowie rusza przebudowa osiedlowych ulic i kanalizacja deszczowa

Kruków, Imbramowice i Mrowiny szykują pikniki pełne atrakcji

Wakacje zaczęły się od lekcji ostrożności w strzegomskiej szkole

Ósmoklasiści rozmawiali o przyszłości z burmistrzem Strzegomia

Grill, śpiew i tańce. Seniorzy ze Strzegomia przywitali lato

Świdnica znów wskakuje do wody - basen letni wraca na lato

Świdnica znów słucha kameralnie - cykl, który wrócił po latach

Ósmoklasista wygrał konkurs. Wywiad o zesłaniu dał mu pierwsze miejsce

Hiszpańskie brzmienia wracają do Parku Centralnego. Lenda otworzy letni cykl

Grodziszcze ma nowego sołtysa. Wybór padł jednogłośnie

Pszczele snikersy z Żarowa nie zdobyły podium. Zrobiły wrażenie

W Jaworzynie Śląskiej rusza leśna akcja. Strażacy zapraszają do sprzątania

Świdnickie czwartki na bieżni zamknęły wiosnę z mocnym wynikiem
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Skarbowy w Świdnicy - kontakt, godziny, e-usługi i zasięg terytorialny
- Urząd Miejski w Strzegomiu - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Komisariat Policji w Świebodzicach - dzielnicowi, kontakt i bezpieczeństwo
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Piaskach - oferta, rekrutacja, kontakt
- Dom Pomocy Społecznej im. Roba Inja w Świdniku - kontakt, przyjęcie, koszty i opieka
- Sąd Rejonowy w Świdnicy - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
